Jump to content
Eternal Lands Official Forums
Vanyel

Polska - Poland

Recommended Posts

Zapewne masz bana na ip.Bany takie daje radulec wyjściem może być poproszenie go o dodanie cię do white listy wtedy twoj char mimo iz z zbanowanym ip nie będzie już bllokowany i będziesz mógł odpalić el.Inne rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy.No chyba że zmienić neta i mieć inne IP:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę się połączyć z serwerem EL. Użytkownicy piszą, że to wina dostawcy internetu i zablokowane porty.

 

Czy podczas logowania sie wyskakuje Ci duzy czerwony komunikat zaczynajacy sie od "This IP has been banned", lub cos innego w ten desen?

 

Jesli tak, to stalo sie to co Spidi mowi - Twoje neostradowe IP zostalo zbanowane. Bardz czesto sie to zdarza z dwoch powodow: Nasi Krajanie czesto lamia zasady gry i dostaja IP bana. 2. zakresy IP w Polsce sa jakie jakie sa (duze, a w dodatku zmienne), wiec chcac-nie chcac wiekszosc z nas prawych graczy musi wczesniej czy pozniej postarac sie o dodanie swojej postaci do tzw. whitelist. Bedziesz mogl sie wtedy logowac nawet ze zbanowanego IP. No chyba ze to Ty narozrabiales, a wtedy to juz inna bajka i wyjdzie w nastepnym kroku.

 

Jak sie dostac na whitelist? Trzeba napisac wiadomosc prywatna na forum do Aislinn proszac o dodanie do takowej. Latwe, proste i przyjemne. Jesli o czyms zapomnialam, to tu powinno byc: http://forum.el-pl.org/viewtopic.php?p=16754#p16754 Jesli faktycznie to Ty cos narozrabiales, to Aislinn na pewno o tym powiadomi.

 

Mam nadzieje, ze to "tylko" taki problem i ze wkrotce odwiedzisz Wieczne Krainy^^

 

PS. Zalecam cierpliwosc w oczekiwaniu na odpowiedz od administratora. Jesli nie odpowie w przeciagu 24h to nadal czekaj. Gdyby przez kilka dni nie bylo odzewu, pisz tutaj. Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Tak, wiem, że to nie dział HELP ME ale może ktoś miał podobny problem. Przegrzebałem całe forum pomocy i wszystko co mogłem wygooglować ale problem dalej jest. Nie mogę się połączyć z serwerem EL. Użytkownicy piszą, że to wina dostawcy internetu i zablokowane porty. Próbowałem otworzyć porty w zaporze windy, w Livebox 2 i zrobić wyjątek w Avira. Niestety bez powodzenia.

Dlatego zapytuję tu, czy ktoś z rodaków miał podobną sytuację. Tak jak widać po Livebox mam Neostradę która idzie do mnie jeszcze przez switch.

 

A jeśli nie widzisz informacji, że masz bana to spróbuj połączyć się telnetem na serwer gry i port 2000.

telnet game.eternal-lands.com:2000

 

UWAGA, Windows Vista/7/8 z tego co wiem mają telnet wycięty, musisz sciągnąć klienta (Putty).

 

Jeśli zobaczysz powitanie "uHi, and welcome to Eternal Lands! ...." znaczy, że porty są odblokowane. W przeciwnym wypadku (brak połączenia z serwerem) masz zablokowany port 2000 lub jego inspekcję po stronie ISP.

 

Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za takie zainteresowanie. :)

To nie wina zbanowanego IP. Miałem już kiedyś tą sytuację i dodali moją postać na White List. W tym przypadku nie pojawia się ekran logowania więc wpisanie na listę nic nie pomoże. Dlatego właśnie pytałem czy ktoś miał taki problem i poradził sobie. Dodam, że w pracy mogę pograć (mamy internet i telefon z Aster a raczej Upc, laptop z Windows Vista). W domu tak jak pisałem jest Neostrada z Livebox 2 i dalej jeszcze przez switch, PC z Windows XP.

Przez telnet też próbowałem się łączyć, niestety tak samo bezskutecznie. A jak jest właściwie z potrzebnym portem? Wszędzie piszą, że to 2000 ale w pliku el.ini jest tak:

 

Login settings:

 

#server_address = game.eternal-lands.com

#server_port = 2001

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile pamietam to od momentu gdy typ serwera wywoływany jest poprzez parametr z wiersza polecenia:

 

główny - "C:\Program Files\Eternal Lands\el.exe" main

testowy - "C:\Program Files\Eternal Lands\el.exe" test

 

nie ma znaczenia co ustawisz w tym miejscu el.ini

Share this post


Link to post
Share on other sites

#server_address = game.eternal-lands.com

#server_port = 2001

 

Port 2000 - main server.

Port 2001 - test server.

 

Na oba serwery można dostać się telnet'em (pamiętaj by użyć portu 2000 a nie domyślnego 23). Więc jeśli nie możesz, znaczy to: "... masz zablokowany port 2000 lub jego inspekcję po stronie ISP.".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Port 2000 - main server.

Port 2001 - test server.

U mnie we wszystkich wystąpieniach el.ini jest

 

#server_address = game.eternal-lands.com

#server_port = 2001

 

a jednak wywołanie

 

"C:\Program Files\Eternal Lands\el.exe" main

 

łączy z głównym, a wywołanie

 

"C:\Program Files\Eternal Lands\el.exe" test

 

z testowym. Jak to wyjaśnisz?

Aha, el.ini występuje na ścieżkach:

 

C:\Program Files\Eternal Lands

D:\piotrk\Moje dokumenty\Eternal Lands

D:\piotrk\Moje dokumenty\Eternal Lands\main

D:\piotrk\Moje dokumenty\Eternal Lands est

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. To może ktoś kto ma Neostradę i musiał odblokować porty przez Livebox albo router?

Odblokowanie portu 2000 w Livebox niestety nic nie dało. Gdzieś pisali ludzie, żeby zadzwonić do dostawcy i poprosić o odblokowanie. Ale dalej ktoś napisał, że po zadzwonieniu poinformowali go, że oni nie blokują tego portu.

Żeby jeszcze rozwiać wątpliwości: nie pokazuje mi się ekran logowania. Przy zbanowanym IP taki ekran jest tylko nie można się zalogować. A tu po prostu nie może połączyć się z serwerem. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odblokowanie portu 2000 w Livebox niestety nic nie dało. Gdzieś pisali ludzie, żeby zadzwonić do dostawcy i poprosić o odblokowanie. Ale dalej ktoś napisał, że po zadzwonieniu poinformowali go, że oni nie blokują tego portu.

 

TPSA/Orange nie blokuje portu a ustawia na nim inspekcję. Niestety z dupy to często konfigurują, n00bom z helpdeska możesz polecić "Cisco Press CCNP Security Firewall 642-618 Official Ceritification Guide". Musisz się skontaktować z nimi telefonicznie i wymusić jej wyłączenie (eskalować problem wyżej, n00by z helpdesku nie pomogą, musi rzucić na to okiem admin), ewentulanie używać płatnego proxy.

 

 

 

@Ninio, może radu Ci to wyjaśni, to on projektował tą grę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Devnull. Postaram się to załatwić jak najszybciej i napiszę co się dało zrobić w tej sprawie. A może coś więcej o tej inspekcji, żebym wiedział czego mam się trzymać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Devnull. Postaram się to załatwić jak najszybciej i napiszę co się dało zrobić w tej sprawie. A może coś więcej o tej inspekcji, żebym wiedział czego mam się trzymać?

 

http://www.cisco.com/en/US/docs/security/security_management/cisco_security_manager/security_manager/4.0/user/guide/fwinsp.html

 

W skrócie, proś ich o "sprawdzenie/wyłączenie inspekcji na ich firewall'u dla portu 2000/2001". Może być ciężko, ale zawsze możesz postraszyć wypowiedzeniem umowy z ich winy (blokują usługę, a w umowie nic na ten temat nie ma). Dla mnie 'straszonko' zadziałało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hyh Oldschool jeszcze grasz xd?

 

ja wpadłem wczoraj po kilku latach przeryw chciałem sobie popykać i już bana dostałem ;P

 

Jak chcesz z jakąś grą skończyć to chyba najszybsza droga :)

 

PS ciekawe czy mnie pamiętasz ;)

 

PS2 Dużo polaków gra? z tego co widziałem ogólnie mało ludzi gra. W sumie nie dziwie się jest tyle więcej lepiej rozwiniętych gier graficznie i nie tylko. Jednak EL ma swój klimacik i wracam raz na jakiś czas :)

Edited by Wofus

Share this post


Link to post
Share on other sites

hyh Oldschool jeszcze grasz xd?

 

ja wpadłem wczoraj po kilku latach przeryw chciałem sobie popykać i już bana dostałem ;P

 

Jak chcesz z jakąś grą skończyć to chyba najszybsza droga :)

 

PS ciekawe czy mnie pamiętasz ;)

 

PS2 Dużo polaków gra? z tego co widziałem ogólnie mało ludzi gra. W sumie nie dziwie się jest tyle więcej lepiej rozwiniętych gier graficznie i nie tylko. Jednak EL ma swój klimacik i wracam raz na jakiś czas :)

A pod jakim nickeim grałeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grafika itd. - to wszystko jest nieistotne. Jednak jak się widzi, że "gra" więcej botów, niż żywych graczy, to się robi ciężko przygnębiające.

 

No cóż.

 

Edit: Ciekawe, kiedy "zdechł" mój awatar.

Edited by Mireille

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×