Jump to content
Eternal Lands Official Forums
Vanyel

Polska - Poland

Recommended Posts

Ha! Przypomniały mi się kolejne filmy przy okazji:

- Kruk (ten z niefortunna scena, w ktorej Brandon Lee faktycznie zostal postrzelony i zabity w 1 ze scen:s)

- Wywiad z wampirem (chyba jedyny film, w ktorym nie irytuje mnie Tom Cruise)

- Vanilla Sky (tu juz Cruise irytuje, ale mimo wszystko fajny)

- Drakula (ten Coppoli)

- My, dzieci z Dworca Zoo (za klimat, co wiecej wystepuje tam goscinnie boski Dawid Bowie i ma boska piosenke -Heroes- do tego filmu^^)

- Panna Nikt (Wajdy, ha, jednak jeszcze drugi film polski mam w fav list, ksiazka tez jest super)

- 21 gram

 

+ z takich luzniejszych seria Rozowa Pantera z Peterem Sellersem i Jas Fasola - nadciaga totalny kataklizm \o/

 

---

 

a co do Rejsu to hmm ogladalam 2 razy, ale nie jest az tak rewelacyjny, zeby wyladowal na liscie moich ulubionych filmow, chociaz smieszy, a moj ulubiony fragment to ten:

 

INSTRUKTOR KO

Kolejne pytanie. Proszę bardzo. Zwierzę domowe, hodowlane, występujące nad Wisłą. Podać jego odgłos.

DZIADEK

Proszę powtórzyć pytanie.

INSTRUKTOR KO

Zwierzę, domowe, hodowlane, nad Wisłą, odgłos.

DZIADEK

Piotr Pietrzyk. Rzeszów.

INSTRUKTOR KO

Pan mnie źle zrozumiał. Nie chodzi mi o pańskie nazwisko tylko mówię, że nad WISŁĄ. I odgłos.

DZIADEK

Ile mam czasu na odpowiedź.

INSTRUKTOR KO

Ale... Konkretnie. Wie pan, czy pan nie wie?

DZIADEK

Oczywiście, że... Krowa.

INSTRUKTOR KO

Co na to JURY.

JUROR 1

Krowa też. Ale nam chodzi o...

JUROR 2

O konia.

JUROR 1

O konia. Podać jego odgłos.

[DZIADEK PODSKAKUJE UDAJĄC KONIA]

INSTRUKTOR KO

Stop. Stop. Czas minął. Co na to JURY?

JUROR 1

Niestety odpowiedź nie pełna. Nam chodzi o odgłos paszczowo.

DZIADEK

Patataj... Patataj... Patataj.

JUROR 1

Iiiichaaaachaaaa!!!

Chodziło oczywiście o to.

DZIADEK

Pytania są tendencyjne.

 

Moglabym przewijac ten fragment niezliczona ilosc razy :)

Edited by CharlotteS

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ta, polska klasyka to sexmisja ;D

Fakt xD omg google mi się zmienił na niemiecki :( Wie ktoś jak to zmienić? Bo zamiast Szukaj na stronach kategorii: Polski mam Szukaj na stronach kategorii: Niemiecki

 

EDIT: nie ważne już mam :P

 

EDIT2: Wiedźmin też fajny film :)

Edited by brein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omg ekranizacja Wiedzmina, Boze uchowaj, szczegolnie przed tym kiczowatym smokiem, ktorego widok juz calkiem zniesm0cza :s

Fajny był bo Wiedźmin (jako fabuła, bohater,scenariusz [czyt. to co było w książce]) poprostu był spoko, ale owszem wykonanie mogło być lepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tam PkG. To sa fajne chlopaki w porownaniu do mnie. Wlasnie zbieram 20kk gc, zeby mi kupili slyczna postac. Zaloze sobie wlasna gildie wtedy:>

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja dopiszę parę polskich filmów które mi się podobały:

 

* Seksmisja (przypomniało mi się niedawno :> )

* Skazany na bluesa

* Pułkownik Kwiatkowski ( "Psychologicznie, Jajec!" )

* Potop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omg ekranizacja Wiedzmina, Boze uchowaj, szczegolnie przed tym kiczowatym smokiem, ktorego widok juz calkiem zniesm0cza :s

 

Borch podobno zamyka oczy w czasie tej sceny :)

 

Jeśli zaś chodzi o filmy to:

- Fight club - aż dziw, że nikt jeszcze nie wymienił (chyba?)

- Lock, Stock & Two Smoking Barrels - polecam!

- Snatch

- Robin of Sherwood - staaarusieńki serial o Robinie, kiedyś leciał na tvp2. Las, mgła, mistyczny klimat, Hern o głowie jelnia, w tle zaś muzyka zepołu Clannad. Jak dla mnie cudo i zdecydowanie najlepsza ze wszystkich ekranizacji.

Edit: mowa oczywiście o dwóch pierwszych seriach serialu, czyli tych z ciemnowłosym Robinem, trzecia nie miała już takiego klimatu, może przez wzrost budżetu filmu?

Edited by Kwas

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Robin of Sherwood - staaarusieńki serial o Robinie, kiedyś leciał na tvp2. Las, mgła, mistyczny klimat, Hern o głowie jelnia, w tle zaś muzyka zepołu Clannad. Jak dla mnie cudo i zdecydowanie najlepsza ze wszystkich ekranizacji.

Edit: mowa oczywiście o dwóch pierwszych seriach serialu, czyli tych z ciemnowłosym Robinem, trzecia nie miała już takiego klimatu, może przez wzrost budżetu filmu?

 

Ach, pamietam ten serial! Niestety jak przez mgłę, ale oglądałam go takze. Milo, ze ktos jeszcze o nim pamieta. Serial ten nalezy do grupy magicznych seriali/filmow mojego dziecinstwa, które zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Do tej grupy należą także "Opowiescii z Narnii" (brytyjskiej produkcji, z lat 80tych), Neverending story, Alicja w Krainie Czarów (tylko nie pamietam niestety juz ktora wersja, ale chyba ta z lat 80tych) i Labirynt, w którym Króla Goblinów gra boski Dawid Bowie. :brooding:

Edited by CharlotteS

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Robin of Sherwood - staaarusieńki serial o Robinie, kiedyś leciał na tvp2. Las, mgła, mistyczny klimat, Hern o głowie jelnia, w tle zaś muzyka zepołu Clannad. Jak dla mnie cudo i zdecydowanie najlepsza ze wszystkich ekranizacji.

Edit: mowa oczywiście o dwóch pierwszych seriach serialu, czyli tych z ciemnowłosym Robinem, trzecia nie miała już takiego klimatu, może przez wzrost budżetu filmu?

 

Ach, pamietam ten serial! Niestety jak przez mgłę, ale oglądałam go takze. Milo, ze ktos jeszcze o nim pamieta. Serial ten nalezy do grupy magicznych seriali/filmow mojego dziecinstwa, które zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Do tej grupy należą także "Opowiescii z Narnii" (brytyjskiej produkcji, z lat 80tych), Neverending story, Alicja w Krainie Czarów (tylko nie pamietam niestety juz ktora wersja, ale chyba ta z lat 80tych) i Labirynt, w którym Króla Goblinów gra boski Dawid Bowie. :(

 

to jakas choroba architektow hmm? mam to samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens az tak bezmyslnego spamu o.O Nabijaj sobie posty w Offtopie. Tam jest latwiej (hint hint)

Ty masz fajnie bo możesz nabijać posty upominając innych ,a my nisko rangowi spamowicze jesteśmy z góry skazani na porażke :/ :(

Edited by brein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ech... zrozumcie, takie nabijanie postow to lamerstwo:> Idzcie gdzies, gdzie jest ciekawy temat i tam ponabijajcie ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×