Jump to content
Eternal Lands Official Forums
Vanyel

Polska - Poland

Recommended Posts

a Reksia i Bolka i Lolka znacie? to byly anime :>

 

Kreska malo atrakcyjna :P

 

 

dasz mi cosz

 

nie

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Interesuje mnie jedynie zwycięstwo! - grzmiał Leo Beenhakker przechadzając się w tę i z powrotem przed grupką skupionych piłkarzy.

- Dobrze, powtórzę jeszcze raz. Żewłakow! Co to jest?

Wywołany wyprężył się na baczność i stuknął obcasami. To znaczy próbował, lecz gumowe korki stłumiły odgłos.

- To jest kura panie generale!

- Gówno tam! Bosacki! Co to jest?

Bartosz Bosacki przez chwilę z uwagą przyglądał się okazanemu przedmiotowi.

- To nie jest kura? - zaczął asekuracyjnie.

- Dobrze. To nie jest kura. A co to jest?

- Nie kura, panie gene... znaczy, panie trenerze.

- To już wiem. Pytałem, co to jest.

- To jest... to jest piii...

- Dobrze, dobrze, pi?

- Pinokio?

- Sam jesteś Pinokio! Dudka! Co to jest?

- To jest piłka, panie trenerze!

- Brawo! Świetnie! Reszta słyszała? No to wszyscy razem powtarzamy. Głośno! Żebym was słyszał!

- Toooojeeeeestpiiiiiiiłkaaaaaaa.

- Dobrze. Piłka do gry w piłkę nożną, zwaną też futbolem. Dlatego czasami nazywa się ją też futbolówką. Dudka! Czemu Gancarczyk się przewrócił?

Dariusz Dudka podbiegł do kolegi, który zsunął się z ławki i jęczał na podłodze w pozycji "ranek na weselu". Fachowo sprawdził puls i oddech, po czym zdał relację.

- Zwykłe omdlenie, panie trenerze.

- Omdlenie? A to czemu?

- Zwykle tak reaguje na natłok informacji. Po prostu układ nerwowy mu się wyłącza. Pan trener podał zbyt dużo informacji o piłce, kolega próbował to przyswoić i zapomniał oddychać. Niedotlenienie mózgu i omdlenie jako naturalna konsekwencja.

- Ale ja tylko powiedziałem, że piłka to futbolówka!

- No właśnie. Za dużo informacji na raz, proszę pana.

Leo przez chwilę milczał, po czym machnął ręką.

- Nieważne. Błaszczykowski! Co macie robić z piłką na meczu?

- Nie dotykać rękami!

- Dobrze. A do tego co? Tak, Boruc?

- Ja mogę rękami, trenerze?

- Możesz.

Ktoś nieśmiało zaprotestował.

- Dlaczego Boruc może rękami, a my nie?

- Bo Boruc jest bramkarzem.

- Ale to niesprawiedliwe. Dlaczego zawsze Boruc jest bramkarzem?

- Bo mam rękawice, złamasie!

- Sam jesteś złamasem, złamasie!

- Spokój!!! - Leo włożył w ten okrzyk tyle sił, ile miał - Boruc może dotykać piłki rękami, a wy nie. Jasne?

- Ale...

- Jasne?!!!

- Tak, trenerze.

- To dobrze. Nie zazdrośćcie mu, bo on będzie musiał cały mecz stać na bramce, a wy będziecie mogli strzelać gole. Ooo... widzę że Gancarczyk doszedł do siebie. Zuch chłopak. Tak, Lewandowski?

- Co to znaczy strzelać gole, trenerze?

- To znaczy musicie umieścić piłkę w bramce przeciwnika.

- Ale tylko Boruc może jej dotykać!

- Tak, ale piłka nożna polega na kopaniu piłki nogami. Trochę to zakrawa na pleonazm, bo niby nie można kopać rękami, ale... Czemu Gancarczyk znowu leży?

- Pleonazm, trenerze. Załatwił go pan tym chyba na cacy.

- Ups...

- Chyba trzeba będzie zadzwonić po erkę...

- Dobrze, niech ktoś zadzwoni. Na czym to ja... Acha. Trzeba wkopać piłkę do bramki przeciwnika.

Wśród zawodników zapanowało poruszenie. Wreszcie z ławki podniósł się Krzynówek.

- Ale to bardzo trudne, trenerze. Niech pan sam spojrzy - piłka jest okrągła i bardzo trudno jest ją tak kopnąć, żeby poleciała tam gdzie się chce. O, proszę...

Tu Krzynówek postawił przed sobą piłkę i spróbował kopnąć w stronę Beenhakkera. Guerreiro, trafiony centralnie w nos, dołączył stanami świadomości do Gancarczyka. Leo przeciągnął sobie wolno dłonią po twarzy. Zrobił kilka głębokich wdechów.

- Nie wiem, jak tego dokonacie, ale macie wygrać. Macie ich roznieść, rozgnieść i rozgromić! Macie być jak polska husaria pod Wiedniem! Jak szwoleżerowie pod Samosierrą! Jak Jagiełło pod Grunwaldem! Zrozumiano?

Brożek nieśmiało podniósł rękę.

- Na pewno jak Jagiełło pod Grunwaldem?

- Tak, do jasnej cholery!

- A skąd trener tak dobrze zna historię Polski?

- Nieważne! A teraz won! Na boisko!

 

Piłkarze stali przy wyjściu do szatni. Lewandowski jeszcze raz przypominał słowa trenera.

- Pamiętacie, co nam powiedział? Mamy być jak Jagiełło!

- A co robił Jagiełło? - spytał Guerreiro, któremu dawna historia Polski nie była jeszcze dość bliska.

- Z tego co wiem, to trzeba stać na wzgórzu i po prostu patrzeć, co robią tamci...

- Ale na boisku nie ma wzgórza!

- No to po prostu będziemy stać i patrzeć. Trener na pewno będzie zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale przeciez mozna kopac rekami :(

 

PS. A nasi pod Samosierra byli nawaleni w trzy dupy. Dlatego pewnie im sie udalo :P

Edited by Natsume

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kuźwa, jak ja czegoś takiego nie lubię. Zajumałeś to podaj żródło, szczególnie że teksty na blogu są fajne.

 

 

Zrodlo - forum mojego plemienia w grze Plemiona, zakladka Karczma, gracz o nicku Smerfetka

 

A jesli czegos nie lubisz to tego nie jedz bo ci sie niedobrze zrobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pogratuluj Smerfetce wysmażenia takiego fajnego tekstu, jeśli Twoje plemię jest wciąż płodne to prosimy o kontynuację historyjki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie i Panie mam do was pytanie ^@^

 

Nie mogę się połączyć z EL używając dostępu do Internetu Orange Bussines Everywhere.

Nie mam komunikatu żadnego (ban?) po prostu klient się nie łączy (cały czas wisi na "Connecting to server...").

Czy wiecie w czym problem i jak go rozwiązać? Z góry dziękuję za wskazówki i przepraszam jeśli ten wątek był już gdzieś poruszany.

 

Pozdrawiam!

Edited by Devnul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy zaszczyt poinformować Pana, że jest Pan pierwszą osobą która testuje wdrażany przez nas projekt pt.: "Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych".

 

Z poważaniem

(nie)Rząd

 

a na serio, to mam tak w pracy, zablokowany port 2000 (podobno jakiś wirus lubi sobie na nim szaleć), spróbuj przez proxy, albo porządnie ***** kogo trzeba w Orangu i niech sprawdzą czemu to nie działa, w końcu płacisz za nieograniczony dostęp do neta :omg:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Denvul

 

Zadzwoń do Orange i poproś o aktywacje usługi VPN (odblokowuje port 2000), odczekaj dzień, wpisz VPN do swojego profilu w programie, przy pomocy którego łączysz się z internetem i wsio :P

Jak nie jesteś pewny gdzie to wpisać, to zapytaj się konsultanta Orange (Z tego co pamiętam to wpisywało się to jako użytkownika, a rubrykę z hasłem się zostawiało pustą)

Miałem to samo, także jestem pewny na 100%, że to pomoże. :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kilkunastu mailach i interwencji u samego admina otrzymałem następującą wiadomość od Orange:

 

Port 2000 nie jest blokowany przez naszą sieć jednak założona jest na nim inspekcja co oznacza, że może na nim działać jedynie transmisja oparta na protokole Cisco SCCP - Skinny, inny typ ruchu jest zatrzymywany. W dniu dzisiejszym zostanie wykonana modyfikacja polegająca na dopuszczaniu ruchu opartego na innych protokołach dla tego portu.

 

Modyfikacja tak jak obiecali została przeprowadzona i wszystko śmiga (na 3G ofc) jak należy. Dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×