Jump to content
Eternal Lands Official Forums
Tornado

Magyarok

Recommended Posts

Szija mindenki! :)

 

Na, jól sejtettem én, hogy létezik egy világ a tankönyveken kivül is... bár ezt az utóbbi hónapokban kicsit nehéz volt elhinni, lol.

Hogy vagytok ? Akva, te akkor lovag vagy mál tán ? :) Csiga, jó az avatárod, csak nem ö a Szexuális Zaklatás Panda ? :D

Ami engem illet, minden király, letelt a kényszerü internetmegvonás ideje is, és már egy kingamentést is végrehajtottam! lol

 

Van itt egy kisfilm a karunkról, nézzétek meg. Bár ha lusták vagytok, csak a végét. A végén szereplő jelenetnek ugyanis nemsokára én is részese lehetek!! :)

 

Link:

 

http://www.law.pte.hu/hirek/134

 

.

 

wow Scyth!!!! Azt hittem végleg eltűntél a "süllyesztőben" :rolleyes:

Ez a film nagyon unalmas :D

Igen, lovag(ina) vagyok Máltán :)

Néha belépek csacsogni, remélem összefutunk valamikor :) Kinga épp bent van, de afk, mert házit kellett írnom, de remélem hamarosan visszajön :)

 

Szija mindenki! :)

 

Na, jól sejtettem én, hogy létezik egy világ a tankönyveken kivül is... bár ezt az utóbbi hónapokban kicsit nehéz volt elhinni, lol.

Hogy vagytok ? Akva, te akkor lovag vagy mál tán ? :) Csiga, jó az avatárod, csak nem ö a Szexuális Zaklatás Panda ? :D

Ami engem illet, minden király, letelt a kényszerü internetmegvonás ideje is, és már egy kingamentést is végrehajtottam! lol

 

Van itt egy kisfilm a karunkról, nézzétek meg. Bár ha lusták vagytok, csak a végét. A végén szereplő jelenetnek ugyanis nemsokára én is részese lehetek!! :)

 

Link:

 

http://www.law.pte.hu/hirek/134

 

.

 

wow Scyth!!!! Azt hittem végleg eltűntél a "süllyesztőben" :P

Ez a film nagyon unalmas :D

Igen, lovag(ina) vagyok Máltán :)

Néha belépek csacsogni, remélem összefutunk valamikor :) Kinga épp bent van, de afk, mert házit kellett írnom, de remélem hamarosan visszajön :)

 

ez meghülyült ... mármint a fórum... de lehet csak melege van, mint nekem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na akkor látom, gyülés lesz lol... majd jövök én is mingyá, zúzunk mint a régi időkben :rolleyes:

 

A film unalmas ja, viszont az a csoportos avatás a végén tetszik nekem... eddig aszittem csak hozzádvágják a papírt a végén azt' jóvan :D

 

Milyen házit kell irnod, csak nem angolt ? Mert sokáig gondolkoztam, hogy hivhatják angolul tradicionális népi ételeinket, végre találtam egy jó forditást :P Lesz mit tenni a SMEG hűtődbe :D :D :D

 

kaja.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na, a mai nap is jól kezdődött... reggel be akartam lépni EL-be, erre a monitor elvesztette a kontaktot a géppel - csak úgy villog a monitor led üresjáratban és fekete képernyő. Azóta ez megy, ha bármi 3D-s alkalmazást akarok megnyitni, GTA-t, vagy filmlejátszót, akármit, elmegy a kép...

Van valakinek ötlete hogy ez mi a tök miatt van igy ? A monitor szar, vagy a videokártya, vagy szoftveres probléma ? Próbáltam már sokmindent, letöltöttem az NVIDIAtol a legújabb drivert, újraraktam a directxet, próbáltam változtatni a windows képbeállítást, semmi... Legalább sima böngésző még megy, de bármi 3d-s alkalmazástól kiakad. Én nem raktam fel semmi újat, egyszerre csak ilyen lett. Ötlet ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Túlmelegedik? Még egy dolog lehet: ilyent nálam CRT monitorok csináltak, ha az adott felbontáshoz beállított képfrissítési frekvencia túl alacsony vagy magas volt. Próbáld meg hogy kikapcsolod az el.ini-ben a teljes képernyős módot. Ha ez lenne a gond, akkor ablakban be tudsz lépni és ott majd bővebben kifejtem.

 

(notepad és el.ini a játék könyvtárában valamint a documents/user/eternal lands/main) könyvtárban - de gondolom nem kell magyaráznom

 

Na, a mai nap is jól kezdődött... reggel be akartam lépni EL-be, erre a monitor elvesztette a kontaktot a géppel - csak úgy villog a monitor led üresjáratban és fekete képernyő. Azóta ez megy, ha bármi 3D-s alkalmazást akarok megnyitni, GTA-t, vagy filmlejátszót, akármit, elmegy a kép...

Van valakinek ötlete hogy ez mi a tök miatt van igy ? A monitor szar, vagy a videokártya, vagy szoftveres probléma ? Próbáltam már sokmindent, letöltöttem az NVIDIAtol a legújabb drivert, újraraktam a directxet, próbáltam változtatni a windows képbeállítást, semmi... Legalább sima böngésző még megy, de bármi 3d-s alkalmazástól kiakad. Én nem raktam fel semmi újat, egyszerre csak ilyen lett. Ötlet ?

Edited by csiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, a frissitési freket már az elején felvittem 60ról 70re, azt jobban szerette, de a különbség csak annyi volt hogy már a login screenig is eljutottam néha mielőtt fagyott.

 

Hát, most az van, hogy letiltottam a dxdiag-ban az összes directx gyorsitást, a Windows megjelenítésben meg levettem a hardvergyorsítást a 0 utáni első szintre... Így már filmet is tudok nézni, meg nem is szarik be a monitor ha 3ds cuccot indítok - viszont cserébe az EL, GTA meg a többi ilyen crashol - fullscreennel egy pillanatra láttam magam EL-ben, de rögtön lezárta a rendszer a progit. Érdekesség, hogy igy már a Runescape megy, pedig kezdetben az is hazavágta a monitort mikor a 3d libraryt indította :D

 

Na mindegy, ezzel már együtt tudok élni, de úgy tűnik megint szünet lesz EL-ben, ugyanis ha cserélni kell valamit, arra nem lesz pénzem :/ Mondjuk annyira nem szar érzés ez, ma például kitakarítottam, meg polgári eljárás könyvet olvastam, szóval végre jut időm valami értelmeset is csinálni :D De azért kíváncsi lennék, mi szaródott el már megint, mert még mindig nem tudom eldönteni, hogy monitor, grafkártya, vagy driverek, csak annyi, hogy a 3d-t nem szereti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mivel az EL OPENGL, a directx nem nagyon befolyásolja...

Lol akkor most menjünk Runescapéba horgászni? :D

 

 

Tuti driver gond lesz egyébként.... megy a venti rendesen a kártyán?

 

Meg másik: próbáld a shadereket is letiltani.

 

Vagy ami még lehet: vírusos lol

Tölts le újra mindent szűz installból.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majd ha lesz kedvem gányolni vele, fel fogok rakni egy új rendszert a másik partícióra, aztán meglátjuk mi lesz :D

A Vista nem lenne jobb a gépemre szerinted ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Majd ha lesz kedvem gányolni vele, fel fogok rakni egy új rendszert a másik partícióra, aztán meglátjuk mi lesz :)

A Vista nem lenne jobb a gépemre szerinted ?

 

Nem jobb, és sokat kell gányolni az EL-lel hogy egyáltalán menjen rajta. :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jó, akkor nem az lesz, hanem XP, ezúttal SP3al. Viszont ugye két partícióra van osztva a vinyó, mi fog történni, ha a másikra felrakok egy új oprendszert ? Azt másodlagosként fogja kezelni a régihez képest ? Mert hallottam olyat, hogy ha az elsődleges oprendszer mappáját törlöm, akkor a másodlagos se fog működni, pedig ha az új jó lesz, a régire ugye semmi szükségem. Hogy lehet ezt kikerülni, vagy szarjam le, és tartsam meg a régit is ? A másik opció ugye az, hogy letörlök mindent amit nélkülözni tudok, és a másik partícióra átpakolok mindent ami kell a mostani rendszerpartícióról aztán azt leformázom és újrarakom arra az új rendszert, de ez egyrészt kényelmetlen, mert egy csomó cuccot törölnöm kell, másrészt meg félek is ettől, mert a mostani rendszer valahogy még működik, de ha valami hardver szar és lefagy installálás közben, akkor egyáltalán nem lesz gépem, az meg katasztrófa, munkakeresés meg egyéb szempontjából is :S

 

Szóval ezt az utóbbit nem merem megcsinálni, mert még mindig nem tudom, hol a probléma. Valami trojan.vundo-t leszedett a vírusirtó, de ez semmit nem javított a dolgon. Rakjam a másik partícióra az új rendszert, vagy lehet az eddigi rendszerpartícióra is rakni az újat, és a régit később törölni ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ez rossz hir, scyth. Remelem sikerul megoldanod a problemat, hogy minel elobb jatszhatsd a GTA4-et is:D

 

Nekem is lett egy problemam a masik gepemmel, nem tudom kinyitni az ie-t, letoltottem a firefoxot errol stickre, felraktam ra, ment is egy napig, de most az se mukodik, ha kinyitom a netet.

 

Nem tudjatok mit lehet veluk csinalni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Örülök :rolleyes: Nálam súlyosabb a gond. Ma felraktam új oprendszert a másik partícióra, tök jól néz ki meg minden, de ugyanúgy lefagy mint a régi. Szóval most már tuti hogy valami hardver romlott el. Vagy videokártya, vagy monitor... én a videokártyára tippelek, mert VGA módban tök jól elfut, még sose fagyott így le, és mikor normál módban lefagy filmnézés közben, akkor lehet hallani, hogy megakad a hang is. Szóval a program se fut tovább, nem csak a kép megy el.

 

Na mindegy, ezzel nem tudok mit csinálni egyelőre, de azért nem olyan vészes :P Az alapvető funkciók működnek, az a lényeg, ha egyszer lesz fizetésem is, akkor meg ezt is tudom majd javíttatni, lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, ma (mióta megvan, először) szétszedtem a gépet is. Arra gondoltam ugyanis, hogy kipróbálom a régi szar gépem videokártyájával. Na itt két érdekes felfedezést is tettem:

1. A videokártya is kínai... én eddig aszittem, hogy csak a ház, lol. Így már érthetőbb.

2. Nem tudom kivenni a videokártyát! A ház szélénél simán kijön, de a jobb oldalon valami fogja és nem engedi. Nem találtam kioldókapcsot, se semmit. Ugyhogy inkább visszaerőltettem, mielőtt teljesen eltörném.

Share this post


Link to post
Share on other sites
latod, ezert nem szabad soha tul kulonos stilusban bucsuzni lol

 

Hát tény, hogy kicsit furán jött ki. Ha hinnék ilyenben, azt mondanám, hogy valami transzcendens hatalom cseszte tönkre a gépet, hogy legyen végre időm a normális életre és ne úgy ébredjek, mint a mosott szar :pickaxe: De így csak azt mondom, hogy kis odafigyeléssel előbb is látható volt, hogy mi lesz: az állandó forgások EL-ben már jelezték, hogy valami nincs rendben. A kánikula megadta neki a végső döfést.

Akárhogy is, végülis bizonyos fokig kedvemre van a mostani állapot. Most egy másfajta GTA-t nyomok:

 

user_8657683_1249602392867_box.jpg

 

van 2 jo viccem, egy csigas meg egy drscythes, melyiket irjam elobb?

 

lol, írd mindkettőt :pickaxe:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ha hinnék ilyenben, azt mondanám, hogy valami transzcendens hatalom cseszte tönkre a gépet, hogy legyen végre időm a normális életre és ne úgy ébredjek, mint a mosott szar :pickaxe: "

 

Rofl! Mindez hajnali 4-kor postolva o.O!!! Azért Scyth nézz be majd ha tudsz :-) Transzcendens hatalomnak ott van az ezo.tv teljes stábja, tiszta x-menek (nézd meg őket youtubeos videókon) :-D

 

Egyébként hátul kell lennie kis pöcöknek minden AGP kártyán amivel kiszedheted, csak lehet elbújt.

Ellenőrizd a ramokat is hogy a helyükön vannak-e illetve még egy dolog: az izmosabb grafkarikra is kell hogy menjen egy külön tápkábel. Nem lehet hogy ez esett le vagy elfelejtetted visszadugni egyik szerelés után?

Edited by csiga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rofl! Mindez hajnali 4-kor postolva o.O!!! Azért Scyth nézz be majd ha tudsz :-) Transzcendens hatalomnak ott van az ezo.tv teljes stábja, tiszta x-menek (nézd meg őket youtubeos videókon) :-D

 

Hajnali 3-4kor kelés az nálam már teljesen normálisnak számít :pickaxe: A transzcendens hatalmak képviseletére nekem elég Molnár F. Árpád (na meg a babiloni szajha), ebben a rajzfilmben ő is színre lép:

 

 

Egyébként hátul kell lennie kis pöcöknek minden AGP kártyán amivel kiszedheted, csak lehet elbújt.

Ellenőrizd a ramokat is hogy a helyükön vannak-e illetve még egy dolog: az izmosabb grafkarikra is kell hogy menjen egy külön tápkábel. Nem lehet hogy ez esett le vagy elfelejtetted visszadugni egyik szerelés után?

 

Nem tudom, de nem fogok szarakodni vele :pickaxe: A gépet most szedtem szét először mióta megvan, elég is volt annyi belőle, majd ha lesz kedvem, elcipelem azokhoz akik összerakták, a papír szerint a javítás még garanciális, csak az anyagköltséget kell kifizetni (bár ez a két kategória szerintem kizárja egymást, de ez legyen a legkevesebb).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akkor már ide is bepostolom: az update miatt mindenkinek törölni kell az eddigi buddy listáját. A #clear_buddy paranccsal lehet megtenni. Aztán szépen hozzá lehet mindenkit adni megint, és az offline arcokat majd szürkével fogja jelezni. A lista méret nem tudom változott-e, illene neki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×