Jump to content
Eternal Lands Official Forums
Tornado

Magyarok

Recommended Posts

Öööö itt vagyok, csak kicsit elúszva, de azért olvaslak benneteket és örül a lelkem :) Észbe kaptam már hogy nem sok időm van, és még annyi programot felhalmoztam magamnak, de hát már kéne összeármolni kicsit, meg a gépemen rendet rakni, mert ez megy az öcskösnek, kéne írni vagy 20 dvdt, ilyen fincsiségekre nem számoltam időt, majd egyszer virrasztok :)

Welkám bekk csiga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ez mar nagyon tecccik, hogy ir mindenki:)

 

Letoltottem tobbszor is EL-t, de ugyanaz a "hiba":)

 

Aqus, megnezted az utolso mailemet? Vagy gondoltad,vmi hulyeseget kuldok, es nem nyitottad ki?:) Mindenesetre engem elgondolkodtatott...ugyhogy elkuldom most is ezt a levelet :)

 

Online egyikotok sincs, hogy lehet? Vagy olyankor vagytok, amikor pont nem nezem? Igaz, konnyebb igy nekem hehe...

 

Pussz nektek,

 

Kinga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jó reggelt:) Természetesen megnéztem amit küldtél kinga, és nagyon tetszett, már ismertem, ezért nem voltam ledöbbenve, mennyire igaz, de mikor először láttam, akkor igen bólogattam miközben néztem:) Te éjjeli bagoly vagy, én olyan kor alszom:) Bár ma éjjel nem tudtam, úgyhogy félig igaz lett a virrasztás, csak éppen nem jöttem fel ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, szoval olyan regi? Hogy-hogy csak most jutott el hozzam?lol

Es te miert nem alukaltal? En azert,mert nappal aludtam:P Nem tudom mar kovetni ezeket a frontokat, egyik alig megy, mar jon is a masik...nem csoda, hogy atallok lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Csináltam egy klipet ;) AZért virrasztottam, nem csak egy éjszaka, hanem elég sok órámba telt, de meg vagyok elégedve a végeredménnyel :)

Engem feldob :)

 

Egyébként nem olyan nagyon régen kaptam, pár hete, szal nem kell annyira elkeseredni, hogy későn kapod meg a cuccokat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nem ertem, miert nem indul el a videjo:(...es mit probaljak meg, hogy megnezhessem...

 

Jo hir, hogy te is kb par hete kaptad meg, amit kuldtem, mert en is kb akkor, csak most neztem meg:)

 

De ha elhasznalom a kedvenc parfumom 1 het alatt, es tovabb talalnek elni?lol De jol esett ezt is kiironizalni! hahaha

 

Legyen szep napod( ha ma ovasod: eccakad)

 

Puszi-lak:)

 

P.S. mindenkinek: mar a konkord se mux, ugyhogy ha miattam belogolnatok, sajnos, folosleges:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Huhh, Kinga, mi van a gépeddel? Nem kéne újra telepíteni az egész cuccot?

Sziasz Aqva latlak:)))

I see you baby shake that ****!

no udv mindenkinek:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...rossz hir:most sem megy EL , jo hir: legalabb felhozom ujra a topikot :)

szijjasztok

 

Letoltom Oz world-ot, vmi halaszkodos jatek, regen nem tetszett, DE...sztem jol elszorakozok vele, mig el nem alszom lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Halihó :)

 

Jelentkezem... Nemtudom majd mikor tudok lenni, emailem tudjátok, én is tudom Kingáét és Csigáét, többiekét nem. Legyetek jók, élvezzétek az életet és hasonló jókivánságok sorát képzeljétek el :) Troger ne neveld EL-re a kis trónörököst :P

 

Bájbáj

 

aqua

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sziasztok,

 

De nagyon el vagyunk foglalva mindannyian, ki gondolta volna...lol

 

Mire veszek gepet, mar hiaba is installalom fel ra az EL-t....vagy?:)

 

Na atadom a szot nektek, kimicsinal es hogysmintvan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sziasztok:)

 

Na van netem. Máltán vagyok 3 hete:) Sok minden történik és történt, jól érzem magam itt nagyon:) És fejlődök angolból, amiért jöttem. Na meg jóóó idő van, még lehet pancsolni a tengerben:) A karim csigánál van, remélem gondját viseli:))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sziasztok:)

 

Na van netem. Máltán vagyok 3 hete:) Sok minden történik és történt, jól érzem magam itt nagyon:) És fejlődök angolból, amiért jöttem. Na meg jóóó idő van, még lehet pancsolni a tengerben:) A karim csigánál van, remélem gondját viseli:))

Gondjat viseli hat:) Addienne beszlet csigulival es fejlesztgeti szepen.

Nem is tudtam hogy angol tudas veget mentel maltara. Orvendek hogy jol erzed magad. Ha valamikor nem leszek ilyen lusta akkor akkor feltoltok par kepet a fiamrol:D

 

No udv mindenkinek es irjatok!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sziasztok:)

 

Na van netem. Máltán vagyok 3 hete:) Sok minden történik és történt, jól érzem magam itt nagyon:) És fejlődök angolból, amiért jöttem. Na meg jóóó idő van, még lehet pancsolni a tengerben:) A karim csigánál van, remélem gondját viseli:))

 

Igen,igen etetem-itatom akvát, meg hagyom, hogy gyűljön neki az xp :-D

Jó hallani, hogy van neted, majd várjuk a fotós beszámolókat is :-)

 

Sziasztok,

 

De nagyon el vagyunk foglalva mindannyian, ki gondolta volna...lol

 

Mire veszek gepet, mar hiaba is installalom fel ra az EL-t....vagy? :icon13:

 

Na atadom a szot nektek, kimicsinal es hogysmintvan?

 

Húú, mikor veszel gépet? Én a szokásos gép előtti bealvást csinálom mint mindig :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sziasztok!

 

Örülök, hogy ti még játszotok.

Sajnos nálam az 1.6 verzió óta nem fut el az EL. :)

Pedig a régi jó P2-t is lecseréltem egy alap P4-re.

Azon meg az Win XP-t Ubuntu-ra.

 

Annyit elértem, hogy belép -hurrá ;), majd megfagy :D (CPU használat felugrik 100%-ra és csak az EL használja a gépet)

 

Marad a nagy gomb, mert a rendszerfigyelőt sem lehet indítani, hogy ott kilöjjem :(

 

Ha valaki ért Ubuntu-hoz és tudja a titkot, hogy lehet futtatni az EL-t írjon.

(pár Java-s játékkal volt gondom - most Sun Java 6 van fenn)

 

Addig is jó játékot (és jó Máltázást kívánok.

 

Foszti

 

ui Ha mozogni láttok, akkor az öcsém használja a karit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hali! Milyen grafkari van a gépben? Hardver gyorsítás műkszik?

 

Két dologból nem mehet: az ubuntu (és ált. a linuxok) sajna kényes a 3D kártya milyenségére, ha nem NVidia-d van, nehezebb beállítani, de nem lehetetlen. Ha nincs 3d gyorsítás akkor nagyon lassú lesz minden 3d-s program. Az Ubi képes letölteni automatikusan a gyári kártya drivert és telepíteni azt (nvidiánál ez gond nélkül megy, atinál picit molyolni kell egyes kártyáknál).

 

Egy terminált nyitva egyszerűen megnézheted a sudo glxinfo paranccsal.

A glxgears nevű progival meg megnézheted milyen gyors.

 

Ha már itt túl lassú/nem megy akkor sajna linux le, xp fel.

 

Ha megy és a kliens mégse, akkor valszeg a shader támogatással lesz a gond. Javaslom keresd meg a .elc könyvtárat a homeodban, ezen belül lesz a main könyvtár, itt meg olyan hogy error_log. Ezt nézd át, hátha van benne értelmes hiba. Ugyanitt van egy el.ini fájl, ennek a paramétereit átirogatva is próbálkozhatsz. Pl. vertex_buffert és shaderst, eye-candyt állítsd off-ra, poor man modet ("szegényes ember mód" by unknown translator lol) állítsd on-ra.

 

Remélem segített, viszlát a játékban :icon13:

 

 

 

Nézzétek mit találtam Máltán:

 

Photo-0007__2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ez egy hűtő ;)

 

No és biztos hogy kaját tartanak benne? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nézzétek mit találtam Máltán:

 

Photo-0007__2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ez egy hűtő ;)

 

No és biztos hogy kaját tartanak benne? ;-)

 

Öööö, nem nyitottam ki :icon13: Lehet minden smeg amit bele tesznek

 

Szia Foszti!

 

Én ubuntuval eleztem, nem volt semmi gondom vele, de nekem nvidias kártyám volt. Amúgy meg nem értek hozzá, csiga a fej. Hajrá, remélem sikerül megoldanod, én neked szurkolok :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sziasztok!

 

Kösz a gyors tippeket.

 

Szóval vmi alaplapra integrált VIA Mesa DRI Unichrome 20060710 x86/MMX/SSE2 videókártya 1.2 Mesa 7.0.3-rc2 verziót ir ki.

 

A gears meg 450 fps körülit ir ki.

 

Lebutitottam amennyire lehet 800x600x16, poor man, no shadow, no vertex, no camera, no blood, ...

 

Addig eljut, hogy bejön a kari - áll a stonál -> abban a pillanatban CPU foglaltság 30 %-ról 100 %-ra ugrik és marad a nagy gomb a reboothoz.

 

Én nem lettem sokkal okosabb, de xp-n el sem indult az EL, azért tértem át Ubi-ra.

Szóval ha nincs jobb ötlet, akkor várok még 1 évet, utána meg lehet piszkálni a vasat (Sulinetes gép).

 

Addig is jó játékot nektek és ne igyatok sárga hóból, ne egyetek SMEG hűtőből.

 

Foszti

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sziasztok!

 

Kösz a gyors tippeket.

 

Szóval vmi alaplapra integrált VIA Mesa DRI Unichrome 20060710 x86/MMX/SSE2 videókártya 1.2 Mesa 7.0.3-rc2 verziót ir ki.

 

A gears meg 450 fps körülit ir ki.

 

Lebutitottam amennyire lehet 800x600x16, poor man, no shadow, no vertex, no camera, no blood, ...

 

Addig eljut, hogy bejön a kari - áll a stonál -> abban a pillanatban CPU foglaltság 30 %-ról 100 %-ra ugrik és marad a nagy gomb a reboothoz.

 

Én nem lettem sokkal okosabb, de xp-n el sem indult az EL, azért tértem át Ubi-ra.

Szóval ha nincs jobb ötlet, akkor várok még 1 évet, utána meg lehet piszkálni a vasat (Sulinetes gép).

 

Addig is jó játékot nektek és ne igyatok sárga hóból, ne egyetek SMEG hűtőből.

 

Foszti

 

Sajna integrált grafkariktól (főleg SiS és VIA) jogosan el lehet várni a nemműködést :S Nincs sehol egy elfekvő Nvidia kártya a közelben? (PCI vagy AGP) Azzal jobban menne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hát így jártam. Közben olvastam valahol, hogy valami xconf állományban be lehet állítani a driverhez optionokat enableagp, meg ilyenek. Kipróbáltam leírás szerint, utána ubi sem ment.

 

"put this in your /etc/X11/xorg.conf file under your Driver "via" line...

 

Option "DisableIRQ"

Option "EnableAGPDMA"

 

like so...

 

Section "Device"

Identifier "VIA Technologies, Inc. S3 Unichrome Pro VGA Adapter"

Driver "via"

Option "DisableIRQ"

Option "EnableAGPDMA"

BusID "PCI:1:0:0"

EndSection"

 

Lovak már vannak vagy csak a tesztben?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lovak még csak tesztszerveren. AGP beállítást csak valódi (nem integrált) AGP kártyánál lehet beállítani. Én arról beszélek hogy valami közepes/gyengébb AGP vagy PCI Nvidia kártyát berakva a gépbe már futhatna is a játék :)

 

Jah azért ha kiadsz egy sudo lspci -vv parancsot, akkor kiírja a rendes busid-et is. Legjobb ha a parancs kimenetét ide bepostolod, hátha okosabbak leszünk.

Edited by csiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×